Hidrolik Asansörler

Montaj, Bakım ve Revizyon

Tahrik yeteneğinin hidrolik pompa ünitesi tarafından sağlandığı asansör tipidir.

Hidrolik asansörler, elektriğin tahrik ettiği pompanın yağ itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına göre çalışır. Pompalanan yağ, hidrolik üniteden belirli şartları yerine getirerek geçip, borular vasıtasıyla silindiri harekete geçirir. Silindirin direkt (1/1) veya endirekt (2/1) olarak ittiği kabin, alınan kumanda ile gerekli kata taşınır. Tahrik motoru, sadece asansör yukarı giderken çalışır. Aşağı yönde ise sistem kendi ağırlığı ile hareket eder. Bu avantaj, herhangi bir olası arızada (enerji kesilmesi, sigorta atması gibi) kabinin aşağı yönde hareketini, ilave enerji kaynakları olmadan mümkün kılabilir.

Bu tip asansörler 240 kg’dan 10000 kg’a kadar taşıma kapasitesi ve 1 m/s ‘ye kadar hız seçenekleri ile çeşitlendirilebilir. Makine dairesi uygun olmayan durumda çözüm seçeneklerinden biridir. Kuyu üzerinde makine dairesi yerine, hidrolik ünitenin monte edileceği uygun bir zemin yeterlidir. Orta düzeyde yolcu akışı için idealdir. Asansörün seyri oldukça sessiz ve konforludur. İhtiyaca göre insan, yük ve araç taşımak için kullanılır.

Avantajları

 • Binalarda daha etkin kullanabilir alan yaratır.

 • Büyük kabin alanları sağlar.

 • Çatı dizaynında serbestlik ve teras katına ulaşma imkanı.

 • Binaya gelen yükün tabana iletilmesi ile bina statik hesaplarında kolaylık.

 • Yüksek taşıma kapasitesi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilme.

 • Aşağı inişte masrafsız çalışma.

 • Darbesiz kalkış ve duruş.

 • Sessiz çalışma.

Daima Yanınızdayız!

Hidrolik asansör konusundaki tüm ihtiyaçlarınız için bize gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Tüm süreçlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamayı, anlayışlı, güvenilir bir firma olmayı, sektöre ait teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve uygulamayı, kalite, çevre ve iş güvenliği bilincine sahip personelimizle iş hacmini sürekli geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı prensip edinmiş bir firma olarak tüm taleplerinize hızlıca çözüm üretmekteyiz.

Hemen Teklif Al

  Asansör Kuyu Ölçüleri

  Asansör Kapasitesi