Sedye Asansörleri

Montaj, Bakım ve Revizyon

Hastanelerde sedye üzerine yatırılan hastaların taşınması için tasarlanmıştır. Diğer asansörlerden ayrıcalıklı özelliği, hastanın konforlu, daha sağlıklı ve güvenli taşınmasıdır.

Sedye asansör kabinleri, sağlık açısından hijyen kurallarına uygun olmalı ve anti bakteriyel önlemler alınmalıdır. Hasta asansörü olarak da bilinen sedye asansörlerinin, iç dekorasyonu paslanmaz olarak tasarlanır ve ışık seviyesi hastayı rahatsız etmeyecek düzeyde olmalıdır.

Hastanın gözünü almayan aydınlatmalar ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlaması amacı ile konfor, estetik gibi ayrıntılara dikkat edilir. Sedye asansör kabin butonları diğer asansörlere oranla daha aşağıdadır ve kapılarda normalden daha geniştir. Elektrik kesintilerine karşı gerekli önlemler alınmış olmalıdır.

Sedye asansörünün boyutu, en az 1 sedye ile 1 refakatçi taşıyabilecek standartta olmalıdır. III. sınıf hasta asansörleri; 1600 kg, 2000 kg ve 2500 kg’ a kadar taşıma kapasitesine ve 0,40 m/s’ den 2,5 m/s’ ye kadar hıza sahip olabilirler. Sedyenin asansöre giriş-çıkışında sarsıntı olmaması için kabin katlara göre hassas ayarlanır. Hassas kat seviyesi ayarı ile tekerlekli sandalye, sedye gibi araçlar ile giriş çıkış yapılırken takılma riski minimuma indirilmiştir. Sedye çarpma seviyesine konulan çarpma kirişleri kabinde oluşan çarpma sırasında hastaya ve kabine verebilecek zararları kaldıracak şekilde tasarlanır.

Kullanım alanları genellikle hastaneler, sağlık merkezleri, sağlık ocakları ve bakım evleri gibi yapılardır.

Avantajları

 • Butonlar normal bir asansöre göre daha aşağıdadır

 • En az 1 sedye ve 1 refakatçi taşınabilir

 • Kapılar normal asansörlere göre daha geniştir

 • Elastik zemin ile kolay temizlenebilir

 • Anti bakteriyel

 • Paslanmaz aksamlar

 • Darbesiz kalkış ve duruş.

 • Uzun kullanım ömrü

Daima Yanınızdayız!

Sedye asansörleri konusundaki tüm ihtiyaçlarınız için bize gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Tüm süreçlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamayı, anlayışlı, güvenilir bir firma olmayı, sektöre ait teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve uygulamayı, kalite, çevre ve iş güvenliği bilincine sahip personelimizle iş hacmini sürekli geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı prensip edinmiş bir firma olarak tüm taleplerinize hızlıca çözüm üretmekteyiz.

Hemen Teklif Al

  Asansör Kuyu Ölçüleri

  Asansör Kapasitesi