Yemek Asansörleri

Montaj, Bakım ve Revizyon

Dumbwaiter, Mutfak asansörü, Monşarj asansör ve Servis asansörü olarakta bilinen Yemek asansörleri yemek taşıma için tasarlanmış küçük asansörlerdir.

Genellikle restoranlarda, hastanelerde, kütüphanelerde, sanayi tesislerinde, ofis binalarında, villalarda katlar arası malzemelerin ve eşyaların taşınması için kullanılır. İnsanların giremeyeceği boyutlarda tasarlanmış olan yemek asansörleri küçük yük asansörleridir. Servis asansörleri, ağırlıklı yemek servisleri ve büyük mutfaklarda kullanıldığı için yemek asansörü olarak da anılmaktadır. İstenildiğinde kabinin içine tabak, bardak vs. koyulacak raflar yapılabilmektedir.

Yemek asansörü olarak kullanılan servis asansörleri yükle temas eden alanlar bakımından hijyenik unsurlara uygun materyallerden imal edilmesi gerekir. Hijyenik şartlara dikkat edilmesi gereken bu asansörlerde paslanmaz çelik kabin içi kaplamaları, anti bakteriyel taban malzemeleri seçilmelidir.

Servis asansörlerinde giyotin tipi kapılar (Merkezden aşağı ve yukarı doğru açılan iki panelli kapılardır) kullanılır. Giyotin kapılar, basit bir hareketle açılıp kapanması sayesinde kullanıcıya büyük kolaylık sağladığı gibi, yarı otomatik kapılar gibi açıldıklarında yer işgal etmezler.

Taşıma kapasiteleri 50 kg ile 300 kg aralığında olan bu asansörlerde birden fazla yönden kapı girişi tasarlamak mümkündür. Hem karşı ağırlık ile çalışan hem de tambura sarmalı çalışan tipleri ile alternatifli çözümler sunar. Her durakta; kabinin aşağı – yukarı yönünü gösterir ok sinyal, çağırma ve gönderme fonksiyonu ve aynı zamanda asansörün konumunu gösterir optik dijital gösterge mevcuttur.

Avantajları

 • Çok katlı restoranlar için kullanışlıdır

 • İsteğe bağlı olarak ısıtıcılıdır

 • Temizliği oldukça kolaydır

 • Verimlilik sağlar

 • Anti bakteriyel

 • Dış kumanda

 • 400 kg kapasiteye kadar çıkabilir

 • Giyotin kapısı yer işgal etmez

Daima Yanınızdayız!

Yemek asansörleri konusundaki tüm ihtiyaçlarınız için bize gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Tüm süreçlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini kusursuz bir şekilde karşılamayı, anlayışlı, güvenilir bir firma olmayı, sektöre ait teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve uygulamayı, kalite, çevre ve iş güvenliği bilincine sahip personelimizle iş hacmini sürekli geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı prensip edinmiş bir firma olarak tüm taleplerinize hızlıca çözüm üretmekteyiz.

Hemen Teklif Al

  Asansör Kuyu Ölçüleri

  Asansör Kapasitesi